Koncepčně promyšlené dílo, v kterém není prostor na nečekané změny.

Mc Casse a BoPoeta už nebavilo u tolika českých hip-hopových alb, jak jsou nesourodé, připomínající jeden velký ,,guláš" různých tracků a rozhodli se začít spolupracovat na desce, která bude sice instrumentálně různorodá, ovšem textová rovina a hlavně její forma váže k sobě všechny songy v jeden veliký celek. Jeden 28. trackový celek: album ABC.

O hudební stránku se postará BoPoet, o texty a rap mc Cass.Tracky budou řazeny v posloupnosti písmen Abecedy. Každé písmeno – jeden song. Každý text písně bude složený především ze slov začínajících právě na to dané písmeno. Název songu, řekněme 70% slov z textu a cuty, to všechno na jedno určité písmeno.

'' Baví mě způsob, jakým je tvorba textů do určité míry omezena, ale jsem rád, kolik cizích a neobyčejných slov se tím nabízí. Možná, že pro jednoho to bude neposlouchatelné a naopak pro druhého obohacení slovní zásoby a poslech se neobejde bez slovníku v ruce. O to vlastně z části i jde '', říká mc Cass

Úryvek z textu č10. Intelektóza (písmeno i):

Jaká je Hip-Hopová identita?
Čtyři ingredience, dobrá imunita,
improvizace a individualita,
image, idea, ikona i intimita.

Ich forma textu a imitace je hřích?
Impresi i rozum importovat – v tom to tkví,
kultura interností…
jenž vybítím zkrze umění zaručuje mír."

Kromě tohoto dua se na albu bude podílet hrstka zpěváků, muzikantů tvořících různé aranže nebo dohrávky a DJs, jenž obohatí desku svými scratchi. Termín desky zatím není stanoven, ale věříme že by světlo světa mohla spatřit do konce roku.

https://www.facebook.com/AlbumABC
http://truecrew.cz/

Instrumentální ochutnávka:

To se mi líbí


Bandzone.czFacebook.comYouTube.com

Aktuální mejdany / archív

Repromanifest show


© 2011 Repromanifest